ZAJĘCIA

Od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 15:00:

- zajęcia od astronomii do mikrobiologii w self-access centers

   (trzy aktywności do wyboru)

- codzienne zajęcia sportowe na terenie prawie 7 hektarów KS Gedania 1922

- pisanie własnych książek i projektowanie gier komputerowych

- matematyka w warsztatach naukowo-technicznych

- chemia i fizyka w laboratorium

- szkoła bez ocen, bez podręczników, bez zadań domowych

- zajęcia z robotyki i budowania obwodów elektrycznych po angielsku

 

O NAS

W program zaangażowaliśmy gdańskie środowisko pasjonatów, naukowców, trenerów i edukatorów, którzy współpracują m.in. z Polską Akademią Dzieci. Wspólnie wypracowaliśmy model edukacji, gdzie dzieci w formie praktycznej realizują codzienne zajęcia ogólnorozwojowe w niekonwencjonalnej formie: piszą własne książki, projektują swoje gry komputerowe, uczą się geometrii przy użyciu gier planszowych i materiałów recyclingowych, realizują program od astronomii edukacyjnej do mikrobiologii, również w języku angielskim, przeprowadzają cotygodniowe eksperymenty fizyko-chemiczne w laboratorium oraz wybrane osoby prowadzą własne wykłady dla kilkuset dzieci na uczelniach wyższych w Gdańsku.

DLACZEGO?

Nasze dzieciaki z założenia mają codziennie cieszyć się swobodą na 7 hektarach KS Gedania 1922. Zajęcia prowadzone przez zaangażowanych pasjonatów mają być dla nich inspiracją do realizacji własnych pomysłów.

 

Chcemy kształtować innowacyjne postawy pomniejszając luki pomiędzy cywilizacją naukowo-techniczną a humanistyczną, technologiczne przygotowanie do samoedukacji oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji uczniów w świetle teorii MI H. Gardnera. Promujemy cywilizację wiedzy opartej na aktualizowanych danych oraz kreowanie postaw twórczych w konwencji swobodnej zabawy. Jesteśmy przekonani, że nowy model edukacji, gdzie dzieci wspólnie z pasjonatami rozważają istotne dla nauki zagadnienia, w konsekwencji doprowadzi do utrzymania wysokiego poziomu kreatywności w społeczeństwie przygotowując dzieci do funkcjonowania na rynku pracy przyszłości. Wierzymy, że swobodne, samodzielne i szczęśliwe dzieciaki mają znacznie większe szanse na osiągnięcie sukcesu w życiu dorosym.

Gdańsk ul.Hallera 201

tel. 533 011 544

  • Wix Facebook page
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now