top of page

ZAJĘCIA

Od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 15:00 lub 16:00

- zajęcia od astronomii do mikrobiologii w self-access centers

   (trzy aktywności do wyboru)

- codzienne zajęcia sportowe na terenie prawie 7 hektarów KS Gedania 1922

- pisanie własnych książek i projektowanie gier komputerowych

- matematyka w warsztatach naukowo-technicznych

- chemia i fizyka w laboratorium

- szkoła bez ocen, bez podręczników, bez zadań domowych

- zajęcia z TECHNOLOGII, RECYCLINGU I DRUKU 3D

- świetlica dla młodszych dzieci 7.30-9.00 i 15.00-17.00

 

O NAS

W program zaangażowaliśmy gdańskie środowisko pasjonatów, naukowców, trenerów i edukatorów, którzy współpracują m.in. z Polską Akademią Dzieci. Wspólnie wypracowaliśmy model edukacji, gdzie dzieci w formie praktycznej realizują codzienne zajęcia ogólnorozwojowe w niekonwencjonalnej formie: piszą własne książki, projektują swoje gry komputerowe, uczą się geometrii przy użyciu gier planszowych i materiałów recyclingowych, realizują program od astronomii edukacyjnej do mikrobiologii, również w języku angielskim, przeprowadzają cotygodniowe eksperymenty fizyko-chemiczne w laboratorium oraz wybrane osoby prowadzą własne wykłady dla kilkuset dzieci na uczelniach wyższych w Gdańsku.

DLACZEGO?

dr inż. Anna Mietlarek-Kropidłowska

dr inż. Anna Mietlarek-Kropidłowska

Ania jest adiunktem w Katedrze Chemii Nieorganicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Autorka innowacyjnych programów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, w ramach których pasją do nauki zaraża nawet 2-latki. Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Twórca autorskich programów i projektów realizowanych przez firmę Smart_Lab, popularyzatorka nauki, naukowiec oraz mama (Kasi i Tomka) w jednym.

mgr inż. Przemysław Mietlarek

mgr inż. Przemysław Mietlarek

Przemek jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Właściciel firmy Smart_Lab zajmującej się popularyzacją nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem chemii. Twórca efektów w pierwszej chemicznej sztuce teatralnej „Fahrenheit”, którą można podziwiać na deskach gdańskiego Teatru Miniatura. Od ponad 2 lat wraz z żoną Anną tworzą autorskie programy zajęć z chemii i fizyki dla dzieci od 2. roku życia w Przedszkolu Gedania 1922.

Michał Czepita

Michał Czepita

Michał to lektor Szkoły Geniuszy, absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi robotykę po angielsku, buduje z dziećmi proste obwody elektryczne i małe maszyny napędzane prądem.

Nasze dzieciaki z założenia mają codziennie cieszyć się swobodą na 7 hektarach KS Gedania 1922. Zajęcia prowadzone przez zaangażowanych pasjonatów mają być dla nich inspiracją do realizacji własnych pomysłów.

 

Chcemy kształtować innowacyjne postawy pomniejszając luki pomiędzy cywilizacją naukowo-techniczną a humanistyczną, technologiczne przygotowanie do samoedukacji oraz rozwijanie indywidualnych predyspozycji uczniów w świetle teorii MI H. Gardnera. Promujemy cywilizację wiedzy opartej na aktualizowanych danych oraz kreowanie postaw twórczych w konwencji swobodnej zabawy. Jesteśmy przekonani, że nowy model edukacji, gdzie dzieci wspólnie z pasjonatami rozważają istotne dla nauki zagadnienia, w konsekwencji doprowadzi do utrzymania wysokiego poziomu kreatywności w społeczeństwie przygotowując dzieci do funkcjonowania na rynku pracy przyszłości. Wierzymy, że swobodne, samodzielne i szczęśliwe dzieciaki mają znacznie większe szanse na osiągnięcie sukcesu w życiu dorosym.

bottom of page