NASZA KADRA

dr Agata Hofman

dr Agata Hofman

Agata, dyrektor creoGedanii i Przedszkola Gedania 1922. Jest mamą 5 dzieci i nauczycielem akademickim od 2004 roku. W 2009 roku zainicjowała ona projekt Polska Akademia Dzieci - pierwszy na świecie uniwersytet prowadzony przez dzieci, który otrzymał od MNISW tytuł najlepszej inicjatywy popularyzującej naukę 2013. W projekcie creoGedania odpowiada za nadzór merytoryczny.

Tomasz Szromnik

Tomasz Szromnik

Tomasz jest Wiceprezesem KS Gedania 1922; współtworzy projekt creoGedania.

mgr Miriam Marosiova

mgr Miriam Marosiova

Miriam jest Wicedyrektorem d/s metodycznych w creoGedanii i Przedszkolu Gedania 1922. Pomaga dzieciom zbudować wewnętrzną pewność siebie, pokazuje sposoby jak i gdzie odnaleźć potrzebne informacje i rozwija ich kreatywność. Interesuje się innowacyjnymi metodami wspomagającymi naukę, które jednocześnie rozwijają kompetencje miękkie. Językowe kompetencje nabyła podczas kilkuletniego pobytu w Londynie, Plymouth i Nowym Yorku.

mgr Karolina Melańczuk

mgr Karolina Melańczuk

Karolina jest nauczycielem j. włoskiego i Wicedyrektorem d/s organizacyjnych w Przedszkola Gedania 1922 oraz creoGedanii. Opracowuje autorskie programy nauczania od astronomii edukacyjnej do mikrobiologi z wykorzystaniem ICT w j. włoskim. Jest mamą dwójki dzieciaczków, absolwentką filologii włoskiej na Uniwerystecie Warszawskim. Kocha czytać książki, kuchnię włoską i oczywiście swoją pracę :)

mgr Monika Stępka

mgr Monika Stępka

Monika to entuzjastka i propagatorka Porozumienia bez Przemocy M. Rosenberga. W Gedanii wspiera dorosłych w budowaniu relacji jako trener komunikacji, facylitator oraz mediator w oparciu o potrzeby. Mgr psychologii. Wybiera autentyczny i życzliwy kontakt. Kocha morze i kontakt z przyrodą, w sezonie zimowym morsuje, w letnim roweruje. Mama nastolatka, od którego uczy się wiele o sobie samej i relacjach.

mgr Oskar Wójcik

mgr Oskar Wójcik

Oskar jest zwolennikiem nurtu logoterapii Victora Frankla opartego na takich zagadnieniach jak poczucie sensu życia,wola sensu i wolna wola. Carl Rogers,Victor Frankl,Rollo May,Erich Fromm czy Kazimierz Dąbrowski to jego autorytety z których dokonań nieustannie czerpie inspiracje. Mgr psychologii, w Creogedanii pełni rolę psychologa i asystenta.Wielki miłośnik Półwyspu Helskiego,podróży i adrenaliny.

mgr inż. Przemysław Mietlarek

mgr inż. Przemysław Mietlarek

Przemek jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Właściciel firmy Smart_Lab zajmującej się popularyzacją nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem chemii. Twórca efektów w pierwszej chemicznej sztuce teatralnej „Fahrenheit”, którą można podziwiać na deskach gdańskiego Teatru Miniatura. Od ponad 2 lat wraz z żoną Anną tworzą autorskie programy zajęć z chemii i fizyki dla dzieci od 2. roku życia w Przedszkolu Gedania 1922.

dr inż. Anna Mietlarek-Kropidłowska

dr inż. Anna Mietlarek-Kropidłowska

Ania jest adiunktem w Katedrze Chemii Nieorganicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Autorka innowacyjnych programów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, w ramach których pasją do nauki zaraża nawet 2-latki. Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Twórca autorskich programów i projektów realizowanych przez firmę Smart_Lab, popularyzatorka nauki, naukowiec oraz mama (Kasi i Tomka) w jednym.

dr Magda Rokicka

dr Magda Rokicka

Magda jest nauczycielem przyrody, z wykształcenia jest biologiem molekularny. Przeprowadzała badania naukowe w Arktyce, Antarktyce oraz w rejonach cieplejszych jak Macedonia czy Tasmania. Prowadziła zajęcia z przyrody, biologii, stworzyła swój autorski program nauczania biologii po angielsku dla klas medycznych. Pasjonuje się bioetyką.

dr Katarzyna Jereczek-Korzeniowska

dr Katarzyna Jereczek-Korzeniowska

Kasia jest pasjonatką geografii, nauczycielem akademickim oraz absolwentką studiów podyplomowych PG Architektury. Z zamiłowaniem realizuje zajęcia z geografii w creo oraz tutoring.

mgr Patryk Pokorski

mgr Patryk Pokorski

Patryk Pokorski - pasjonata z wielu dziedzin, w creo prowadzi zajęcia z historii. Od kilku lat prowadzi muzeum kapsla. Szczególne zainteresowanie budzi w nim historia. Jako że rekonstrukcją historyczną zajmuje się od 17 lat, swoją przyszłość wiąże z przeszłością. Zajmuje się przewodnictwem i pilotażem wycieczek, a także artystyczną obsługą wycieczek i pisaniem ich scenariuszy.

mgr Ewa Czapiewska

mgr Ewa Czapiewska

Ewa ukończyła pedagogikę wczesnej edukacji oraz filologię polską na UG. Współtworzyła przeróżne projekty edukacyjne skierowane do rodziców i ich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bardzo ważne jest dla niej budowanie bliskich, empatycznych i szczerych relacji z drugim człowiekiem. W Creogedanii jest wychowawcą najstarszych uczniów.

mgr Sandra Grobelska

mgr Sandra Grobelska

Sandra jest miłośniczką uśmiechu. Jest wolontariuszką ‘Fundacji Dr Clown’ dzięki, której przekazuje uśmiech i otrzymuje go w ogromnych ilościach. Uwielbia książki – szczególnie komiksy. Kocha zwierzęta, w szczególności króliki. W edukacji kieruje się swobodą oraz wykorzystuje elementy bajko- i biblioterapii. Fascynuje się rozwojem emocjonalnym dzieci i dorosłych.

mgr Joanna Grzanka

mgr Joanna Grzanka

Joanna - najważniejszą wartością są dla mnie relacje z innymi ludźmi. Nieodłącznym elementem mojej pracy jest wspólne poszukiwanie strategii działania i rozwiązywania problemów. Moją pasją jest poznawanie świata przyrody, zadania matematyczne oraz muzyka. Mój styl życia i pracy wyznacza harcerstwo. Jako nauczyciel dbam o wszechstronny rozwój zarówno swoich uczniów jak i własny. Wierzę, że dobre relacje i pobudzająca ciekawość sprzyja wzrostowi osobistemu.

mgr Kamil Kowalczyk

mgr Kamil Kowalczyk

Kamil Kowalczyk - mówi o sobie – Wielki Mały człowiek. Wielki bo ma wielkie idee – pasjonuje go sprawiedliwość i równe traktowanie dorosłych i dzieci, ale też przyjaźń między nimi. No i pośród innych dzieci jestem wielki, :) a mały bo większość życia poświęcił tym "małym". Z dziećmi i młodzieżą – przebywał, pracował, pocieszał, rozmawiał i poświęcał cały swój czas, a przede wszystkim uczył się od nich jak ich rozumieć. W wolnym czasie jest wolontariuszem w Domu dla Dzieci w Suchym Dworze.

mgr Monika Szatkowska

mgr Monika Szatkowska

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a także politologiem. Z zamiłowania tańczę i śpiewam w Zespole Pieśni i Tańca Gdańsk. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych dzieci. W swojej codziennej pracy kieruje się maksymą, prof neurobiologii G. Hürthe, że „wszystkie dzieci są zdolne”. Uważam, że współczesna edukacja powinna odejść od nurtu behawiorystycznego i być konstruktywistyczna. Wierzę, że dobra edukacja, która jest bliska dziecku, może zmienić świat.

mgr Szymon Jakubowski

mgr Szymon Jakubowski

Szymon po rocznej pracy w naszym przedszkolu zasila kadrę Creo i zostaje wychowawcą grupy Białej. Przez wiele lat zaangażowany w organizowanie wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży. Kocha wyprawy w góry i dobre kino. Wie że zawsze warto słuchać i rozmawiać z dziećmi, a żeby dostrzec owoce pracy wychowawczej czasami trzeba cierpliwie poczekać.

mgr Joanna Kraśniewska

mgr Joanna Kraśniewska

Pani Osia (tak ją dzieci nazwały) jest lektorką języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem i projektantką mody :) Lubi nowinki o edukacji alternatywnej.

mgr Agnieszka Swarra

mgr Agnieszka Swarra

Agnieszka jest lektorką języka angielskiego oraz psychologiem. Najważniejsze dla niej jest wzmacnianie w dziecku poczucia własnej wartości i rozwijanie ogromnego potencjału drzemiącego w młodych ludziach. W wolnych chwilach wydobywa ze swoich skrzypiec, pianina i gitary najróżniejsze dźwięki, a podczas swoich zajęć stosuje elementy muzykoterapeutyczne.

Julia Froese

Julia Froese

Julia jest lektorem języka chińskiego w creoGedanii. Jest również sekretarzem Polskiej Akademii Dzieci; współpracuje z 6000 dzieci w 30 ośrodkach naukowych w Polsce, Holandii i Irlandii :) akademiadzieci.edu.pl

mgr Krzysztof Michalski

mgr Krzysztof Michalski

Trener KS Gedania 1922 i creoGedanii. Jest również fizjoterapeutą. Prowadzi autorskie zajęcia sportowe dla dzieci, szaleje na placach zabaw i organizuje terenowe gry sportowe.

Piotr Domżalski

Piotr Domżalski

Trener KS Gedania 1922 i creoGedanii. Pełen pasji i zaangażowania edukator sportowy.

mgr Elżbieta Durek

mgr Elżbieta Durek

Ela, obecnie na urlopie macierzyńskim, jest wychowawcą, osobą otwartą i ciekawą innowacji w edukacji. Lubi alternatywę a doświadczenie pedagogiczne zdobyła na gruncie polskim i brytyjskim. Pracowała dotychczas m.in. dwa lata w szkole międzynarodowej oraz w UK, była też harcerką i drużynową. Ela to pasjonatka dramy i teatru. Swoje zainteresowania włącza aktywnie w budowanie relacji z dziećmi, które są dla niej inspiracją. Uśmiech jest jej ulubionym ubraniem :)

mgr Ilona Leśkiewicz

mgr Ilona Leśkiewicz

Ilona jest wychowawcą , obecnie na urlopie macierzyńskim , z 9 letnim doświadczenie w pracy z dziećmi, również jako terapeuta dzieci z autyzmem. Jest magistrem z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz pedagogiki specjalnej ze specjalnością „Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu”. Uwielbia majsterkować, tworzyć coś z niczego, podróżować, śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach oraz oddawać się sztuce.