top of page

NASZA KADRA

mgr Monika Ferka

mgr Monika Ferka

Pani Monia jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Ukończyła liceum plastyczne, terapię pedagogiczną z socjoterapią oraz animację kulturalną - specjalizacja taniec. Przez wiele lat związana z różnymi placówkami oświatowymi, w których zdobywała doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Uważa, że "szczęście nie jest stacją, do której przybywamy, ale sposobem podróżowania". Prywatnie uwielbia wycieczki piesze i rowerowe.

mgr Kamil Kowalczyk

mgr Kamil Kowalczyk

Kamil Kowalczyk mówi o sobie 'Wielki Mały człowiek'. 'Wielki', bo ma wielkie idee – pasjonuje go sprawiedliwość i równe traktowanie dorosłych i dzieci, ale też przyjaźń między nimi. No i pośród innych dzieci jestem wielki, :) A 'Mały', bo większość życia poświęcił tym 'małym'. Z dziećmi i młodzieżą – przebywał, pracował, pocieszał, rozmawiał i poświęcał cały swój czas, a przede wszystkim uczył się od nich jak ich rozumieć. W wolnym czasie jest wolontariuszem w Domu dla Dzieci w Suchym Dworze.

mgr Szymon Jakubowski

mgr Szymon Jakubowski

Szymon po rocznej pracy w naszym przedszkolu, zasila kadrę Creo i zostaje wychowawcą grupy Białej. Przez wiele lat zaangażowany w organizowanie wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży. Kocha wyprawy w góry i dobre kino. Wie, że zawsze warto słuchać i rozmawiać z dziećmi, a żeby dostrzec owoce pracy wychowawczej, czasami trzeba cierpliwie poczekać.

mgr Sandra Grobelska

mgr Sandra Grobelska

Sandra jest miłośniczką uśmiechu. Jest wolontariuszką ‘Fundacji Dr Clown’ dzięki, której przekazuje uśmiech i otrzymuje go w ogromnych ilościach. Uwielbia książki – szczególnie komiksy. Kocha zwierzęta, w szczególności króliki. W edukacji kieruje się swobodą oraz wykorzystuje elementy bajko- i biblioterapii. Fascynuje się rozwojem emocjonalnym dzieci i dorosłych.

mgr Monika Szadkowska

mgr Monika Szadkowska

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a także politologiem. Z zamiłowania tańczę i śpiewam w Zespole Pieśni i Tańca Gdańsk. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych dzieci. W swojej codziennej pracy kieruje się maksymą, prof neurobiologii G. Hürthe, że „wszystkie dzieci są zdolne”. Uważam, że współczesna edukacja powinna odejść od nurtu behawiorystycznego i być konstruktywistyczna. Wierzę, że dobra edukacja, która jest bliska dziecku, może zmienić świat.

mgr Joanna Kraśniewska

mgr Joanna Kraśniewska

Pani Osia (tak ją dzieci nazwały) jest lektorką języka angielskiego z wieloletnim doświadczeniem i projektantką mody :) Lubi nowinki o edukacji alternatywnej.

mgr Paweł Duczmal

mgr Paweł Duczmal

Paweł - grafik, projektant, wieloletni wykładowca akademicki, muzyk, fotograf, animator. Miłośnik rzeczy zapomnianych i miejsc niepospolitych. Prowadził zajęcia z uczniami liceum i studentami. Tata 17-letniego Olafa, którego zawsze wspiera w jego zainteresowaniach i pasjach.

mgr Dorota Zduńczyk

mgr Dorota Zduńczyk

Nauczyciel w żywiole, dla którego praca to pasja, a pasja to praca. Uważna na drugiego człowieka, tego małego i tego dużego. Magister gdańskiej polonistyki dwuprzedmiotowej z wiedzą o kulturze. Egzaminator egzaminu maturalnego i egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Po studium Porozumienia bez Przemocy i kilkumiesięcznym projekcie "Teatr i Edukacja 2022" realizowanym przy Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Mama dwóch inspirujących synów. Miłośniczka czekoladowych słodkości i tulipanów.

mgr Monika Stępka

mgr Monika Stępka

Monika to entuzjastka i propagatorka Porozumienia bez Przemocy M. Rosenberga. W Gedanii wspiera dorosłych w budowaniu relacji jako trener komunikacji, facylitator oraz mediator w oparciu o potrzeby. Mgr psychologii. Wybiera autentyczny i życzliwy kontakt. Kocha morze i kontakt z przyrodą, w sezonie zimowym morsuje, w letnim roweruje. Mama nastolatka, od którego uczy się wiele o sobie samej i relacjach.

dr Paweł Hostyński

dr Paweł Hostyński

Paweł jest germanistą, metodykiem, wykładowcą UAM. Stworzył inicjatywę edukacyjną action-lingua. Publikował artykuły naukowe na temat relacji wspomagającej oraz wartości szacunku i autentyzmu w procesie nauczania języków obcych. Na zajęciach skupia się na podążaniu za dzieckiem, eksperymentach fizyko-chemicznych i świetnej zabawie :)

dr Magda Rokicka

dr Magda Rokicka

Magda jest nauczycielem przyrody, z wykształcenia jest biologiem molekularny. Przeprowadzała badania naukowe w Arktyce, Antarktyce oraz w rejonach cieplejszych jak Macedonia czy Tasmania. Prowadziła zajęcia z przyrody, biologii, stworzyła swój autorski program nauczania biologii po angielsku dla klas medycznych. Pasjonuje się bioetyką.

dr Katarzyna Jereczek-Korzeniowska

dr Katarzyna Jereczek-Korzeniowska

Kasia jest pasjonatką geografii, nauczycielem akademickim oraz absolwentką studiów podyplomowych PG Architektury. Z zamiłowaniem realizuje zajęcia z geografii w creo oraz tutoring.

SmartLab Team

SmartLab Team

SmartLab współpracuje z creoGedania od 2015 roku. Podczas zajęć z chemii, fizyki i matematyki tworzą niezapomniane chwile i wydarzenia, wypełnione niesamowitymi eksperymentami i pozytywna energia :)

Krzysztof Michalski

Krzysztof Michalski

Trener KS Gedania 1922 i creoGedanii. Jest również fizjoterapeutą. Prowadzi autorskie zajęcia sportowe dla dzieci, szaleje na placach zabaw i organizuje terenowe gry sportowe.

dr Agata Hofman

dr Agata Hofman

Agata, dyrektor creoGedanii i Przedszkola Gedania 1922. Jest mamą 5 dzieci i nauczycielem akademickim od 2004 roku. W 2009 roku zainicjowała ona projekt Polska Akademia Dzieci - pierwszy na świecie uniwersytet prowadzony przez dzieci, który otrzymał od MNISW tytuł najlepszej inicjatywy popularyzującej naukę 2013. W projekcie creoGedania odpowiada za nadzór merytoryczny.

mgr Miriam Marošiová

mgr Miriam Marošiová

Miriam jest wicedyrektorką ds.metodycznych w Przedszkolu Gedania 1922, creoGedanii oraz tutorem. Ukończyła filologię angielską, zarządzanie oświatą i wiele kursów, szkoleń o charakterze rozwojowym. Jest mamą piłkarza, z którym uwielbia spędzać czas na sportowo. Interesuje się tańcem, lubi jeździć na rowerze i robić zdjęcia przyrody.

mgr Karolina Melańczuk

mgr Karolina Melańczuk

Karolina jest nauczycielem j. włoskiego i Wicedyrektorem d/s organizacyjnych w Przedszkola Gedania 1922 oraz creoGedanii. Opracowuje autorskie programy nauczania od astronomii edukacyjnej do mikrobiologi z wykorzystaniem ICT w j. włoskim. Jest mamą dwójki dzieciaczków, absolwentką filologii włoskiej na Uniwerystecie Warszawskim. Kocha czytać książki, kuchnię włoską i oczywiście swoją pracę :)

Tomasz Szromnik

Tomasz Szromnik

Tomasz jest Wiceprezesem KS Gedania 1922; współtworzy projekt creoGedania.

Kzysztof Sznura

Kzysztof Sznura

Władysław Barwiński

Władysław Barwiński

bottom of page